Životopis      Repertoár      Recenze      Fotogalerie      Videogalerie

 
Narodila se 9. 7. 1969 v Banské Bystrici. Vystudovala konzervatoř v Bratislavě (1989) obor operní zpěv u prof. Růženy Illenbergerové a VŠMU Bratislava (1993) obor operní a koncertní zpěv u prof. Evy Blahové. Dále Mozart Academy v Dobříši u Prahy (1993), studijní pěvecký pobyt Master class (2007).
 
Sólovou dráhu zahájila v divadle v Banské Bystrici operou Rigoletto, následně hostovala ve Státní opeře v Košicích, SND Bratislava, ND Brno, NDMS Ostrava, ND Praha, od roku 2002-dosud je v angažmá opavského Slezského divadla.
 
Katarína Jorda patří k vyhledávaným interpretkám koncertního repertoáru, měla příležitost představit se na koncertních pódiích v Německu, Belgii, Švýcarsku, Nizozemí, Rakousku, Japonsku, Itálii, Španělsku a Slovensku. V letech 2001 - 2003 byla sbormistryní sboru Slezan v Českém Těšíně.
 
 
Ztvárnila mnoho operních, operetních i muzikálových rolí. V roce 1993 byla v semifinále soutěže Belweder Vídeň, 3. cenu a Cenu publika obdržela v mezinárodní soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech, 1993 finalistka Corale di Verdi Parma, na festivalu Opera 2003 jí byla udělena cena Libuška, za ztvárnění hlavní role Amálie ve Verdiho Loupežnících. Za roli Normy ve stejnojmenné opeře získala cenu Thálie za rok 2004 a v roce 2006 byla na cenu Thálie nominovaná za roli Donny Anny v Mozartově opeře Don Giovanni. Za roli Tsú v japonské opeře Yuzuru byla v roce 2008 oceněna Opavskou Thálií.
 

 

 
She was born on 9th July in Slovakia. She studied music conservatory in Bratislava, opera singing /prof. Illenberger/ and graduated from university in 1993 in Slovakia / prof. Blahová/. Then she continued on studies at Mozart Academy in the Czech Republic and staying in Master class afterwards. 
Started her solo carrier at the Theatre in Banská Bystrica / Slovakia/, with opera Rigoletto by Giuseppe Verdi. Then she was singing on the stages of National Theatres in Bratislava / Slovakia/, Brno and Prague / Czech Republic/. Since 2002 she has been performing at Silesian Theatre in Opava. 
She ranks to the most popular opera and classic music singer. She had oportunity to sing on koncert stages in Germany, Belgium, Spain, Switzerland, Italy, Slovakia and Japan.